Групи екстреного реагування (координатор Наталя Шапошник, Київ)

IMG_20140912_132411 — копия

Безпосередньо на території проведення АТО систематично працюють мобільні групи психологів Психологічної Кризової Служби по запиту командирів або керівного складу штабу АТО. Робота проводиться як в базових таборах, так і на блокпостах та опорних пунктах. В першу чергу робота проводиться зі свідками загибелі товаришів по службі, тими хто був призначений на пошук та вантаження загиблих, тими хто переніс контузію та особами, що перебувають в зоні бойових дій більше 45 діб безперервно.

Зміст роботи полягає у: 1) виявленні осіб з бойовою психічною травмою, ознаками бойового виснаження, бойової втоми та роботі з ними у руслі кризового втручання; 2) навчанні командирського складу всіх рівнів прийомам та засобам психологічного розвантаження та мобілізації особового складу, безконфліктному спілкуванню, прийомам подолання агресії та девіантної поведінки; 3) преведенні групових занять та бесід, спрямованих на ємоційне відреагування, стабілізацію стану, відновлення мотиваційного ресурсу та інш.

Психологічний супровід в зоні проведення АТО є важливим перехідним етапом для якісного проведення реабілітаційних заходів як в період ротації, так і після воєнного конфлікту.

Обов’язковим складовим психологічного супроводу є підготовча робота з військовослужбовцями щодо повернення у суспільство після завершення бойових дій, тобто первинна ресоціалізація.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>