Запоріжжя

Запорізьке відділення ГО «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій» розпочало роботу у квітні 2014 року.

10653675_727890820597511_1619609677010618471_n

Зараз в нашій команді працює близько 75 волонтерів. Це психологи, дитячі психологи, психотерапевти, психіатри, психотерапевти різних напрямків: символдраматисти, клиент-центровані, гештальт-терапевти. З літа 2014 року до нас почали приєднуватися колеги з регіонів Запорізькій області: м.Мелітополь, м. Енергодар, смт.Куйбишеве.

Ми співпрацюємо з МНС, Волонтерським штабом допомоги переселенцям, об’єднанням запорізьких волонтерів «Наша перемога» та іншими волонтерськими організаціями. Військові бригади, з якими ми працюємо: 23 бригада, 55 бригада, 37 батальйон, батальйон «Азов». Позитивні відгуки про нашу роботу призвели до того, що ми познайомилися з представниками таких міжнародних організацій, як ОБСЄ та УВКБ ООН.

именные награждения нашей команды

Психологічна допомога переселенцям:

В квітні 2014 року волонтер Психологічною кризової служби Майдану психотерапевт Тетяна Конрад звернулася до запорізьких колег з метою створення місцевого відділення ГО «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій». Спочатку відгукнулося лише 2 людини. З часом їх кількість стала стрімко зростати.

В квітні до Запоріжжя були вивезені перші переселенці зі Слов’янська, і психологічна підтримка була їм вкрай необхідна. Згодом ми налагодили співпрацю з волонтерським штабом допомоги переселенцям, завдяки чому турбота про Внутрішньо переміщених осіб (ВПО) в нашому місті стала комплексною.

З травня 2014 ми домовилися про спільну роботу з психологами МНС, організували пункт першої психологічної доп

 

омоги у штабі переселенців і почали надавати першу психологічну допомогу переселенцям та їхнім дітям в місцях локального проживання . Цю практику продовжуємо донині. На реєстрації нам постійно надходять замовлення від самих переселенців на подальше кризове консультування.

Після того, як ВПО стали селити до так званих місць компактного проживання (гуртожитків, санаторіїв та баз відпочинку), наші психологи-волонтери організувалися і почали систематично виїжджати туди для проведення колективних а також індивідуальних занять з дітьми переселенців. Окремим напрямком нашої діяльності можна назвати роботу в лікарнях з пораненими дітьми переселенців.

Робота з військовими:

Після того, як у червні 2014 загинули наші військові, що перебували на борту літака ІЛ-76, нами була розпочата робота з супроводу солдатських похорон, яка триває досі.

Наприкінці червня ми підписали договір з Міністерством оборони України, після чого наші психологи-волонтери почали виїзджати до ротаційних таборів Запорізької області та проводити консультації бійців. Робота в таборах була дуже продуктивною, і незабаром телефони наших фахівців солдати почали передавати своїм бойовим товаришам, волонтерам, родичам. Так Запорізьке відділення почало працювати з солдатами, які повернулися на ротацію та сім’ями бійців (тих, хто приїхав у відпустку, поранених, загиблих і зниклих безвісти).

работа в ротационном лагере

Коли було прийнято рішення відновлювати військовий шпиталь у Запоріжжі, головний лікар і начмед установи самостійно зв’язалися з нашою організацією і запропонували нам долучитися до роботи з пораненими з 1 листопада 2014 року. Цю роботу ми продовжуємо і сьогодні, долучаючи до неї нових спеціалістів.

Робота з людьми, які пройшли через полон: Спочатку наші психологи допомагали солдатам, які пройшли через полон, повертатися до нормального життя. Потім до нас стали звертатися волонтери з проханням допомогти мирним жителям з Донецької та Луганської області, які до того, як потрапити в Запоріжжі, побували в полоні. Ми прийняли запит і досі надаємо індивідуальні консультації по цьому напрямку.

3-я линия оборн

Робота з волонтерами: Ми навчаємо волонтерів методам психологічного розвантаження, правилам спілкування з військовими та їхніми родичами, шляхам подолання конфліктів один з одним. Працюємо як в групах та індивідуально.

Робота зі ЗМІ: Запорізьке відділення ГО «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій» співпрацює із засобами масової інформації Запоріжжя на постійній основі. В одній з напопулярніших газет міста – «Суботі плюс» періодично виходять коментарі наших психологів про засоби боротьби з панікою, зміни психіки солдатів, особливості поведінки дітей переселенців, тощо. Також ми публікуємося в інтернет-виданнях, виступаємо на радіо і телебаченні. Ведемо архів своїх виступів у ЗМІ.

 Навчання:  Волонтери Запорізького відділення ГО «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій» діляться своїм досвідом і проводять тренінги:

– для шкільних психологів і соціальних педагогів з роботи з дітьми переселенців

– для колег з психологічного розвантаження солдатів за «методикою TRE»

– для колег з надання першої психологічної допомоги переселенцям

– для місцевих журналістів з основ журналістської етики, саморегуляції і підвищення соціальної відповідальності ЗМІ, профілактики професійного вигоряння

разрабатываем систему пси разгрузки для солдат (1)

Запорізькі психологи відвідали навчальні заходи, які проводили Київське та Львівське відділення асоціації, а також пройшли навчання на таких тренінгах:

– Профілактика вигоряння волонтерів – Ганна Статівкоа

– Перша психологічна допомога (Йельская програма) – Наталія Степук

– Психоедукація – Наталія Щербина

– Кризова інтервенція – Тетяна Назаренко

– Психологічна робота з пораненими – Ольга Ілларіонова

– Травма і дисоціація. Клінічні аспекти і супервізія – Роджер Соломон

Наші досягнення:

  1. Почесні грамоти за нашу роботу від Міноборони та МНС України
  2. Офіційне запрошення до створення реабілітаційного центру для солдатів від Запорізької Обладміністрації

подяка

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *