Навчання для військових, курсантів, волонтерів, співробітників соц. служб, інших держ. структур

Семинар для военных психологов, 15.06.2015, Днепропетровск. “Профилактика суицидального поведения у военнослужащих, диагностика и кризисная помощь”. Подготовили и провели специалисты психологической кризисной службы – Николай Саляев, психиатр, врач-психотерапевт и Подолян Елена – группаналитик, кризисный психолог.

1888690_835379076530340_2139232782800344235_n

16 квітня 2015 року на базі Чернігівського ОВК проводився науково-практичний семінар за темою «Інноваційні психологічні форми та методи роботи командирів всіх ланок з підлеглим особовим складом та членами їх сімей в умовах проведення АТО».

Від “Психологічної кризової служби” приймала участь Сидоренко Олена – як доповідач “виступ психолога психологічної кризової служби Чернігівщини, дійсний член громадської організації «Української Асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій»Лекція щодо подолання наслідків психотравмуючих подій для курсантів Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ

12906_753274948125895_3213975776425229591_n

На початку квітня 2015 року викладачами кафедри адміністративного права, процесу та адміністративної діяльності ОВС, а саме Мінкою Т.П., Гаркушою В.В., Репаном М.І., Кононець В.П. було залучено фахівців громадської організації «Українська асоціація подолання наслідків психотравмуючих подій» Подолян Олену, Стерук Наталю та Шахразан Наталю до організації ознайомчої лекції для курсантів 3 курсу факультету підготовки фахівців для підрозділів міліції громадської безпеки.

3

Під час лекції розглянули питання подолання наслідків психотравмуючих подій учасників бойових дій та їх сімей у зоні проведення антитерористичної операції. У доповіді курсантам були представлені відеофайли щодо алгоритму ситуативних дій у надзвичайних ситаціях, порядку реагування та надання допомоги при психотравмах особам, у яких в наявності вогнепальна зброя та інші вибухові предмети, для відвернення загрози життю оточуючих.

КУРС “ПЕРША ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА” ДЛЯ КУРСАНТІВ ТА ОФІЦЕРІВ ВНЗ МО УКРАЇНИ

У рамках впровадження в Україні нової військово-медичної доктрини та діяльності гуманітарної ініціативи Світового Конгресу Українців «Захист Патріотів», у партнерстві з ГО «Асоціацією фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій» впроваджено навчання з тактичної медицини «Курси бійця-рятувальника» та «Перша психологічна допомога»для курсантів та офіцерів вищих навчальних закладів Міністерства оборони України.

Громадська ініціатива розпочалася 19-21 січня 2015 року на конференції «Розвиток, стандартизація та впровадження тактичної медицини в Україні».  Команда психологів з Психологічної кризової служби достойно представила проекти Служби , і які були і майбутні. Також співпрацювали з представниками блоку НАТО, що займається реабілітацією ветеранів. 20 лютого 2015 року представлення проектів Асоціації розпочала Степук Наталя зі вступного слова та окреслення задач Психологічної Служби. Козінчук Андрій представив доповідь «Робота психолога на передовій, в зоні бойових дій». Голембієвська Надія доповіла про задачі психолога під час ротації бійців. Подолян Олена представила бачення психологічної реабілітації військовослужбовців.

Без заголовка

Також відбулася презентація проекту «Перша психологічна допомога для курсантів», вона включала 4 теоретико-практичні блоки:

  • Діагностика гострої реакції на стрес, гострих стресових реакцій та ПТСР.
  • Техніки заземлення і стабілізації після катастрофи.
  • Техніки вольової саморегуляції
  • Техніки релаксації для бійців.

22 січня 2015 року розпочато проект з навчання Першої Психологічної Допомоги для слухачів офіцерських курсів Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. Навчання проводилося 22 та 24 січня. Загальна кількість слухачів : Слухачів курсів- 135, курсових офіцерів -9. Психологи: Степук Наталя, Стрельчук Юлія.

Без заголовка

З привітанням до слухачів звернулася директор гуманітарних ініціатив Світового Конгресу Українців доктор Уляна Супрун, яка зазначила широку підтримку захисникам незалежності України з боку діаспори та розповіла про специфіку запропонованого чотириденного курсу з тактичної медицини та першої психологічної допомоги.

29 січня 2015 року в Києві відбувся тренінг для курсантів і курсових офіцерів та Військового інституту телекомунікацій та інформатизації Державного університету телекомунікацій у Києві. Тренерами були: Степук Наталя, Стрельчук Юлія, Саратовцева Наталія, Булгак Дмитро, Циганенко Галина. Кількість учасників: 140 курсантів, та 20 курсових офіцерів.

Без заголовка

29 січня 2015 року тренінг в Українській військово-медичній академії. Загальна кількість слухачів- 78 курсантів та 4 курсові офіцери Тренери: Карачевський Андрій, Мельник Маріанна, Подолян Олена.

Без заголовка

1 лютого 2015 року лекції у Військовому інституті Київського Національного університету ім.Т.Г.Шевченка Психологи: Карачевський Андрій, Наливайко Наталія, Проноза Катерина, Мельник Маріанна, Циганенко Галина. Кількість слухачів: 139 курсантів, 5 курсових офіцерів.

Без заголовка

На фото: відпрацювання ППД при гострих стресових реакціях, в малих групах.

Без заголовка

5 лютого 2015 року. Житомир. Чергові навчання відбулися у Житомирському військовому інституті Державного університету телекомунікацій . Психологи: Карачевський Андрій, Фастовець Катерина, Остапенко Світлана, Масик Олена. Кількість учасників- 118 курсантів та 13 офіцерів.

Без заголовка

6 лютого 2015 року. Київ. Тренінг у Академії Національної гвардії України. Загальна кількість: Курсанти 30, психологи військових частин-26.

До групи курсантів, приєдналися психологи, що працюють у підрозділах Нац.гвардії. Була поставлена чітка задача від керівництва- менше теорії та більше практики. Психологи виконали поставлену задачу повністю. Після навчання відбувся круглий стіл з керівництвом Академії, про подальшу співпрацю з психологами Служби. Результатом стало запрошення психологів до підготовки мобілізованих офіцерів на полігоні Нац.гвардії.

Стаття про нас: «6 лютого під керівництвом офіцерів психологічної служби Головного управління НГУ, психологами громадської організації «Української асоціації фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій» проведено семінар з психологами військових частин Київського гарнізону та курсантами-психологами факультету НГУ з актуальних питань сьогодення щодо стресових реакцій військовослужбовців-учасників бойових дій.

Під час занять було розглянуто алгоритм роботи психологів з бійцями, які були у полоні, зазнали впливу бойових стрес-факторів, найбільш ефективні вправи та прийоми надання допомоги, тілесної терапії, саморегуляції.

Практичними психологами для курсантів були змодельовані ситуації, які мали місце у їх практиці та опрацьовано по елементам 6 правил першої допомоги.

Наприкінці занять, начальник факультету НГУ полковник Андрій Пожидаєв особисто подякував кожному фахівцю громадської організації за співпрацю та вручив їм листи-подяки.

http://vv.gov.ua/news.php?nid=6799&lang=ua

Без заголовка

5 та 8 лютого 2015 року. Львів. Академія сухопутних військ імені Гетьмана Петра Сагайдачного. “Кожне життя — це найвища цінність, і моє особисте завдання — захистити кожного з вас, дати вам ті необхідні навички, які дозволять вам зберегти життя і здоров’я — своє і свого побратима”, – наголосила Радник Президента Ольга Богомолець під час відкриття навчань з ППД у Львові. Загальна кількість: курсові офіцери 34, курсанти- 266, мобілізовані офіцери -40. Всього 340 осіб. Психологи: Степук Наталя, Стрельчук Юлія, Сухарев Людмила, Нетлюх Галина, Чекалова Тетяна, Наконечна Оксана, Блонський,Бущак, Вовк, Грибальська, Єфімова Зотін Софія, Зубрицька-Макота, Карпук, Леськів, Покотило, Рибальченко, Сапіжак, Турецька, Уралова, Христук.

Без заголовка

10 лютого 2015 року. Харків.  Заняття у Харкові почалися з несподіванки. На факультет військової підготовки приїхали мобілізовані офіцери і керівництво факультету попросили нас доєднати їх до навчаня. Кількість учасників: курсанти -36, курсові офіцери-8, та 60 мобілізованих офіцерів. Психологи: Степук Наталя, Снісарь Дмитро, Луценко Валерій, Ланько Володимир, Чернуха Наталія, Муравська Світлана, Хасая Світлана.

«На базі Гвардійського факультету військової підготовки Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» інструктори Громадського об’єднання «Українська асоціація фахівців з подолання психотравмуючих подій» провели заняття щодо подолання посттравматичного стресового розладу. До практичного заходу, який відбувся в рамках спеціального проекту: «Захист патріотів», залучалися курсанти випускних курсів і слухачі курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації, призвані під час четвертої хвилі мобілізації.

Під час тренінгів та співбесід фахові психологи навчали військовослужбовців як надавати першу психологічну допомогу в умовах бою, виводити бійців зі стресової ситуації та використовувати новітні методи психокорекції.

— Волонтери нашої організації постійно перебувають у зоні проведення АТО та добровільно допомагають офіцерам райвійськкоматів з відбором призовників. Тож у нас вже є певний досвід, яким ми охоче ділимося заради скорішої перемоги на Донбасі, — зауважила координатор Харківського осередку Громадського об’єднання «Українська асоціація фахівців з подолання психотравмуючих подій» Наталія Чернуха.

За словами начальника факультету полковника Олександра Серпухова, подібні заходи вкрай необхідні для підготовки командирів усіх рівнів. Тому співпраця військовослужбовців із психологами-волонтерами й надалі продовжуватиметься. На завершення заходу гості передали військовослужбовцям брошури та посібники за тематикою проведення спеціальних занять.» На фото: керівник факультету задоволений роботою психологів!

Без заголовка

12 та 15 лютого 2015 року . Харківський університет Повітряних сил імені Івана Кожедуба. Кількість учасників: курсантів -307, курсових офіцерів-68. Психологи: Степук Наталя, Снісарь Дмитро, Луценко Валерій, Чернуха Наталія, Кехтер Марина, Ольга Ладія- Щербакова, Григорьєва Олена, Муравска Світлана, Шевченко Наталія, Онищенко Наталія, Кравченко Катерина.

Були проведені всі заняття заплановані, теоретичні і практичні. Слухачі активно приймали участь у відпрацюванні практичних завдань, демонстрували зацікавленість і розуміння важливості психологічної підготовки офіцерів. Після занять провели круглий стіл з керівництвом закладу, щодо подальшого співробітництва. А саме, включити програму першої психологічної допомоги в курс підготовки мобілізованих офіцерів. На фото: відпрацювання практичних навичок у малих групах.

Без заголовка

12 лютого і 15 лютого 2015 року. Тренінг з надання першої психологічної допомоги проходив у Хмельницькому, в Національній Академії Державної прикордонної служби України імені Б.Хмельницького. Кількість учасників:курсанти 210, курсові офіцери-10, мобілізовані офіцери 40. Психологи:Фастовець Катерина, Булгак Дмитро, Маліновська Марина, Золотарьов Павло,Підкалюк Наталя, Борецька Леся, Григорьєва Лариса, Олійник Наталі.

Ці слова подяки направив начальник навчальної частини Національної академії Державної прикордонної служби України ім.. Б.Хмельницького. “Прийміть наш щиру подяку за роботу, яку роблять Ваші фахівці. Все пройшло добре. Особлива вдячність Катерині і Дмитру. Вони ефективно працювали з нашими офіцерами, які вже мають значний життєвий і бойовий досвід. Решта фахівців також добре попрацювали з курсантами. Бажаємо подальших успіхів в Вашій діяльності. З повагою, Сергій Псьол”. На фото: демонстрація ППД в малих групах.

Без заголовка

14 лютого 2015 року. Київ. У Києві відбувся другий тренінг для курсантів і курсових офіцерів та Військового інституту телекомунікацій та інформатизації Державного університету телекомунікацій. Тренерами були: Бялая Марія, Фастовець Катерина, Карачевський Андрій, Наливайко Наталія, Булгак Дмитро, Проноза Катерина. Кількість учасників: 130 курсантів, та 20 курсових офіцерів, 25 мобілізованих офіцерів.

Прохання начальника медичної служби інституту , підключити до занять мобілізованих офіцерів, було задоволено.

Без заголовка

Нас прийняли, і почали сприймати серйозно! Після занять відбувся круглий стіл, про подальше співробітництво з мобілізованими офіцерами.

22 лютого 2015 року. Харків. Національна академія Національної гвардії. Кількість слухачів (курсантів): – 130, курсові офіцер – 32. Психологи: Ланько В., Снісарь Д., Луценко В., Кириченко О.,Григор’єва О.

В навчанні приймали участь курсанти різних спеціальностей. У першій частині було проведено інтерактивну лекцію «Кризові стани та перша психологічна допомога» із використанням технічних засобів навчання (мультимедійна презентація) під час якої ведучий наочно разом із слухачами демонстрував різні психологічні стани та методи їх подолання. В другій частині слухачі в групах вивчали принципи, послідовність та техніки першої психологічної допомоги. Також були проаналізовані та практично відпрацьовані дії за завданнями з реальними описами ситуацій. Під час третьої частини курсанти практично ознайомились з різними техніками вольової саморегуляції та підвищення психологічної пружності. Питання та зворотній зв’язок обговорювалися під час четвертої частини.

Курсанти академії проходять психологічну підготовку на базі академії. З ними проводять як теоретичні, так і практичні заняття фахові психологи. Є окремий курс «екстремальна психологія». В академії є дієва група практичних психологів, яка виконує постійний супровід курсантів під час навчання та виконання службових обов’язків. Також є дослідницька лабораторія, в якій проводяться наукові дослідження з психології. Це відчувалося в розмовах із слухачами, які демонстрували деякі навички та розуміння теми кризових станів и першої психологічної допомоги. Деяку напругу викликав день навчання – неділя. І вже під час роботи – звістка про теракт у місті. Найбільшу зацікавленість курсанти виявили до третього блоку – навичок вольової саморегуляції. Також обговорювали особливості відносин з різними категоріями особового складу (мобілізовані, контракт, різний вік, регіон).

На фото: Лекція «Гострі стресові розлади» для курсантів Харкова.

Без заголовка

26 лютого 2015 року. Харків. Національна академія Національної гвардії.  Кількість слухачів (курсантів): 139. Офіцерів – 32. Психологи: Ланько В., Луценко В., Григор’єва О., Чернуха Н., Ковальчук Л..

Заняття проходили інтерактивно. Так як це був другий день з курсантами Нацгвардії, то про нас вже знали і приймали дуже тепло. Заняття пройшли за графіком. Курсантів та офіцерів цікавили особливості будування відносин з різними категоріями особового складу (мобілізовані, контракт, різний вік, регіон). Також задавали питання про особливості психологічного стану полонених, допомога після звільнення (обміну).

Стаття про роботу наших психологів http://avv.gov.ua/?p=14498 – новина та фото на сайті гвардії.

Без заголовка

26 лютого 2015 року. Одеса. Одеський Інститут Сухопутних Військ. Кількість слухачів (курсантів): – 144, курсові офіцер – 23. Психологи Одеської психологічної Кризової служби: Пустовойт Михайло, Руденко Руслана, Володимирова Веронiка, Смолiнська Оксана, Снiгур Альона,Горєшнiк Вiктор та Погорiлий Володимир (Київ).

Члени Волонтерської Психологічної Служби Одеси провели один день першої психологічної допомоги  з курсантами дострокового випуску Одеського Інституту Сухопутних Військ. Передбачалося, що будуть усі випускники у кількості 144 особи. Але факультет десантників і розвідників запросили в МРЕО для складання іспиту на отримання водійських прав. Таким чином, вони приєдналися до занять у 2 половині дня. Після загальної лекції курсантів було поділено на шість груп, і в групах ми провели три наступнi блоки (ппд, заземлення, сиуативi завдання і анкетування).

Працівники інституту дуже добре нас приймали, надали усе необхідне для проведення зайняття і роздрукували необхідні матеріали. Запрошували приходити ще. На фото: Знайомтеся-команда одеських психологів у Одеській Військовій Академії.

Без заголовка

26 лютого 2015 року. Київ. Кафедра військової підготовки Національного авіаційного університету. Кількість слухачів (курсантів): – 29, курсові офіцер – 2. Психолог – Степук Наталя.

Чергові заняття для курсантів пройшли за звичним графіком і розкладом. Були курсанти з трьх  факультетів. Слухали лекції і приймали участь у практичних заняттях дуже активно, тому що всі вже отримали направлення на строкову службу. Замість зворотнього зв’язку, проходили імпровізований тренінг «Перший день на робочому місці». На фото: Обговорення відео з ППД, з курсантами НАУ.

Без заголовка

3 березня 2015 року. Київ. ВІТІ та ДУК. Кількість слухачів-40 мобілізованих офіцерів. Психологи: Степук Наталя, Стрельчук Юлія, Фастовець Катерина, Назаренко Тетяна.

Вже втретє, команда психологів у стінах цього навчального закладу. Цього разу, слухачі дорослі і усвідомлені- мобілізовані офіцери. Приймають найактивнішу участь , бо всі служили у армії свого часу, і розуміють важливість психологічної підготовки. Багато було запитань практичних, та різних вправ на саморегуляцію і відновлення. На фото: Демонстрація практичних навичок – як фотографуватися , зберігаючи інкогніто військових.

Без заголовка

6 березня 2015 року. Київ. Військовий ліцей ім.. Богуна. Слухачі: мобілізовані офіцери- 250 осіб. Психолог – Степук Наталя.

Відбулося останнє заняття в рамках проекту для курсантів. Це заняття було дуже важливим і особливим. Тому що, всі офіцери- це офіцери вихователі всіх військових частин України. Після 1 лекції, 50 із них поїхали за місцем призначення. І ми на місці відпрацьовували ритуал проводжання у військо. Потім разом з офіцерами вибудовували нові ритуали українського війська. Всі офіцери мають психологічну освіту, я з радістю ділилася з ними тими знаннями, які я маю. Тепер 250 військових частин знає про нашу Службу, і будуть нас запрошувати безпосередньо на місце служби. На фото: «Бойові» здобутки- нагороди та подарунки віх військових.

Без заголовка

……………………………………………………………………………………………………….

ДЛЯ ВІЙСЬКОВИХ ПСИХОЛОГІВ.  Участь у дводенному семінарі для військових психологів Збройних Сил 18-19 грудня 2014 року, організованому Соціально-психологічним центром ЗСУ, прийняли п’ять членів нашої організації в якості тренерів: 1) Фастовець Катерина, психолог, тренер першої психологічної допомоги, учасник мобільних груп: “Використання технік когнітивно-поведінкового підходу в кризовій інтервенції при роботі з військовими в зоні бойових дій”. Інтерактивне заняття. 2) Снісаревська Олена (Миколаїв), лікар-психіатр, психотерапевт, нарколог, учасник мобільних груп: “Перший досвід організації реабілітаційних заходів – позитивні та негативні тенденції” – інтерактивне обговорення. 3) Проноза Катерина, психолог, координатор по роботі в госпіталях: “Особливості психологічної реабілітації поранених” – доповідь. 4) Рибакова Леся, психолог, психотерапевт в тілесно-орієнтованому методі: “Техніки з арсеналу тілесно-орієнтованої психотерапії в роботі з військовослужбовцями” – тренінг. 5) Карачевський Андрій Борисович, к.м.н. лікар-психіатр, психотерапевт, нарколог, доцент кафедри дитячої, соціальної та судової психіатрії НМАПО ім. П.Л.Шупика. Лекція “Алкогольна залежність. Клініка. Діагностика.  Кризова інтервенція та мотивування на реабілітацію”.

13 листопада 2014 року для співробітників Науково-методичного Центру гуманітарних проблем Збройних Сил України» був проведений семінар «Робота з військовими в зоні АТО». Ведучі – Наталя Шапошник та Ганна Стативка, які ділились досвідом організації мобільних груп психологів, специфікою встановлення контакту, дієвими методиками надання кризової психологічної допомоги.

15 серпня та 2 листопада 2014 року відбулись семінари для співробітників Науково-методичного центру Збройних Сил. Теми: 1)«Специфіка роботи в підрозділах після виведення з зони бойових дій» – Шапошник Наталя, Кехтер Марина (Харьків), 2) «Специфіка роботи з військовими в зоні АТО» – Шапошник Наталя, Стативка Ганна

…………………………………………………………………………………………………………….

ДЛЯ МЕДИКІВ. 7 жовтня 2014 року на кафедрі загальної і медичної психології та педагогіки Національного медичного університету імені О.О.Богомольця відбулася лекція-тренінг з надання першої психологічної допомоги. Її провела професійний психолог, член Асоціації фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій , фахівць, котра активно надає допомогу в зоні АТО Тетяна Назаренко. Впродовж заходу Тетяна поділилася власним досвідом волонтерської роботи на Майдані та в зоні АТО та розповіла багато цікавих прикладів, які, безперечно, знадобляться у практичній діяльності кожного з присутніх».

Без названия1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *