Поранені

3

Діяльність в шпиталях (індивідуальні та групові консультаії з пораненими, психологічна реабілітація, робота з медиками та волонтерами)

Напрямок роботи Психологічної Кризової Служби психологічна реабілітація поранених та їх родин було започатковано квітні 2014 року після надходження перших поранених в медичні заклади та після появих перших загиблих в АТО.

Психологічна допомога надається на волонтерських засадах у шпиталях, обласних лікарнях, реабілітаційних центрах державного зразку та інші заклади, що зосереджені у всіх регіонах, де є осередки ГО «УАФПНПП», насамперед у Києві та обласних центрах (Дніпропетровськ, Харків, Житомир, Кіровоград, Полтава, Запоріжжя, Миколаїв, Івано-Франківськ, Суми, Мукачево, Хмельницький, Вінниця).

Як відбувається психологічний супровід поранених

Знайомство, оцінка стану, скрінінг , визначення подальшої моделі надання допомоги, надання допомоги(в залежності від етапу.):

  1. стабілізація
  2. опрацювання травматичного досвіду
  3. інтеграція травматичного досвіду.

Оцінка на кожному  з етапів, оцінка по завершенню роботи, визначення подальшої взаємодії. Як правило, на госпітальному етапі можливо використання  першого та частково другого етапу надання допомоги (із-за обмеженого часу перебування пораненого у шпиталю, тому наступні пункти повинні бути реалізовані у спеціалізованих  реабілітаційних центрах, модель яких розроблено учасниками групи по реабілітації поранених. У кожному з лікувальних закладів є відповідний принцип психологічного супровіду постраждалих в залежності від особливості його функціонування (приклад : у  ЦКВГ Київ з самого початку існує  принцип  закріплення за кожним бійцем окремого супроводжуючого спеціаліста). Також ведеться супровід сім’ї  пораненого.

Кому надається допомога

– військові, що отримали поранення у зоні АТО;

– сім`ї військових, що отримали поранення у зоні АТО;

– медичний персонал, що працює на території шпиталів

– волонтери, що задіяні у наданні допомоги пораненим.

Докладніше про психологічну допомогу пораненим тут (посилання на презентаційний звіт проекту МФ Відродження “Психологічна допомога постраждалим в АТО”)

 

Контакти координаторів по пораненим в регіонах

 

4 5 3 2 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *