ПРОЕКТ «Психологічна адаптація ВПО»

Результати реалізації Психологічною Кризовою Службою (ГО «УАФПНПП») ініціативи «Психологічна адаптація ВПО», період вересень 2015 року-січень 2016 року що відбувається за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні (в межах проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні») та уряду Японії.

Протягом дії проекту 16 психологами Психологічної Кризової Служби надано     профільних індивідуальних консультацій 666, із них надано віч-на-віч 646. Загалом непрофільних звернень, враховуючи звернення по допомогу на гарячу лінію «Допомога» зафіксовано 989.

Проведено в локаціях 101 групу для дорослих та дітей. Групи в середньому нараховували 5- 10 ВПО. Проконсультовано 89 родин. Консультування та групова робота відбувалася в локаціях та по запиту в офісах служби, координаційних центрах та на складах допомоги Києва та області, Харкова, Запоріжжя, Дніпропетровська. Психологи надавали індивідуальні консультації, застосовуючи ППД, кризову інтервенцію, психоедукацію. Психологічне консультування відбувалося також в руслі різноманітних технік та методів, в тому числі і травматерапії. Задля профілактики вигоряння було проведено 60 групових та індивідуальних супервізій для психологів. В рамках проекту також було проведено 36 годин групових супервізії для фахівців гарячої лінії «Допомога», які в телефонному режимі консультують ВПО.

Додатково психосоціальних консультацій надано 60 (запланований власний внесок). Також серед доданих показників як незапланований власний внесок було надано психологічної допомоги в форматі індивідуальних консультацій – 50 годин, проведено психологічних 5 груп, надруковано інформаційних брошур на 500 штук більше.

Завдяки фінансовій підтримки ПРООН та Уряду Японії психологи стабілізували психологічний стан 626 ВПО – дітей та дорослих. Завдяки груповому та індивідуальному психологічному супроводу були знайдені власні ресурси особистості, що допомогло подолати травмуючи фактори. ВПО отримали навички самовідновлення в екстремальних умовах, проведена інтеграція травматичних переживань. Групова робота була дуже корисна задля підвищення комунікації між ВПО, особливо для ВПО, маючих різну громадянську позицію. Психологічні групи також сприяли вирішенню групових та сімейних конфліктних ситуацій. Робота з дітьми в групах допомогла виразити пригнічені почуття, знизити рівень тривоги, опрацювати свої страхи, навчитися технікам релаксації, більш екологічним способам комунікації, стати впевненішими в собі. Психоедукаційна та психопросвітницька робота розширила уявлення батьків про вікові особливості дітей, причини негативної поведінки дітей, особливості реакцій дітей на стресову ситуацію та дозволила використовувати нові способи реагування в кризових станах. Батьки були ознайомлені з техніками, іграми, методиками для подальшого їх використання з дітьми в родинному колі.

Опрацювання травматичних переживань допомогло переселенцям формувати своє майбутнє, мати перспективу та надію. Загалом, психологічний супровід сприяє інтеграції переселенців у місцеві громади.

Довідкова інформація: Проект «Швидке реагування на соціальні та економічні проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні» реалізується ПРООН за фінансової підтримки Уряду Японії і в партнерстві з Урядом України, регіональною та місцевою владою.     ( #UNDP, #Ukraine, #GovJapan ).

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *