Миколаїв

10446007_694774700576505_4131745186047973861_nІсторія Миколаївської психологічної кризової служби починається з 20 лютого 2014 року, коли було прийнято рішення про надання психологічної допомоги населенню у звʼязку з переживаннями, гострими стресовими реакціями на соціально-політичну напруженість у суспільстві взимку 2014 року. Відтоді на базі миколаївських бібліотек для дорослих психологи проводили консультування на звернення громадян. Психологічна кризова служба складалась із 12 волонтерів.

За рік її існування психологи Миколаївської кризової служби здійснювали психологічне консультування моряків, заблокованих в Донузлаві (Крим), надавали психологічну допомогу потерпілим після вибуху газопроводу житлового будинку по вул. Лазурній, 40, вимушеним переселенцям з Криму та Донбасу, військовослужбовцям та членам їх сімей 79 ОАМБр, морської піхоти, 73 Морського центру спеціального призначення, 51, 28, 30 механізованих бригад, Національної гвардії України, 19 батальйон територіальної оборони Миколаївської області.

З червня 2014 року психологи м. Миколаєва активно працюють у військовому шпиталі, здійснюючи індивідуальне та групове консультування, групові психореабілітаційні заходи. Окремі військові, їх близькі та друзі звертаються за психотерапевтичною, консультаційною допомогою.

З метою профілактики бойового стресу у зоні ведення військових дій та його психологічних наслідків, оптимізації організму до виконання службово-бойових завдань у зоні АТО с серпня 2014 року ведеться психоедукаційна робота. За період серпень 2014 р. – лютий 2015 р. надруковано й роздано 6,5 тисяч примірників «Памʼяток бійцям», в яких зібрано рекомендації психологів Збройних Сил України, ГО «Українська асоціація фахівців щодо наслідків психотравмуючих подій» та ін. Для подальшої самостійної роботи щодо відновлення психологічного здоровʼя військовослужбовців розроблено «Памʼятку для тих, хто повернувся з війни», яких надруковано 500 примірників, та які пропонуються бійцям після проведення психореабілітаційного заходу або під час проведення індивідуальної психотерапії.

Разом з волонтерами, представниками фонду «Крила Феніксу», ГО «Оберіг», «Патріот», «Допомога дітям Героїв» тощо здійснюється соціально-психологічна підтримка військовослужбовців та їх родин: для бійців, що перебувають у зоні АТО, збираються малюнки, вироби-обереги, теплі речі; організуються концерти у військовому шпиталі та на полігоні в Широкому Лані; проводяться арт-терапевтичні, психореабілітаційні заходи для дітей, членів сімей військових; організовується реабілітація у санаторно-корортних закладах учасників АТО, відпочинок у дитячих таборах, пансіонатах та сімʼях Західної України дітей військовослужбовців.

В цілому з військовослужбовцями та членами їх родин було проведено більше 500 індивідуальних консультацій, більше 150 – групових, більше 50 – групових та індивідуальних та групових психореабілітаційних, психотерапевтичних заходів, тренінгових груп з метою підготовки до виконання бойових операцій тощо.

Психологи Миколаївської кризової служби постійно підвищуть кваліфікаційний рівень на теоретичних, практичних семінарах, тренінгах, супервізіях щодо кризового консультування, кризової психотерапії, надання першої психологічної допомоги тощо.

Наразі Миколаївська психологічна кризова служба налічує 13 волонтерів-психологів: Снісаревська Олена, Мороз Руслана, Цуканова Тетяна, Іванова Олена, Верховод Анна, Кучманич Ірина, Склярова Ольга, Курченко Євгенія, Номировська Галина, Склярук Оксана, Пятницька Лілія, Кописова Олена, Алексєєнко Ольга.

36-IMG_1635 2014-06-15 13-26-32 SAM_3702 (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *