Психологічний супровід військовослужбовців під час ротації та відпусток

11056947_403399216504995_1380926028_n

Формуються мобільні групи психологів в обласних осередках ГО УАФПНПП, які в стислий термін виїжджають до місцеположення підрозділів, щойно виведених з зони бойових дій до тилових військових частин. Всі задіяні у такій роботі фахівці проходять додаткове тренування в напрямках специфіки роботи з військовими та кризової інтервенції. Групи орієнтують свою роботу за запитами від військоматів, командирів підрозділів та Соціально-психологічного центру МЗС. Робота пов’язана з відрядженнями в межах областей, які не входять в зону АТО. За необхідності в місце запиту спрямовуються психологи з інших областей та м. Києва. Створюються координаційні центри в обласних осередках та на загальноукраїнському рівні в тісній взаємодії зі структурами по роботі з особовим складом силових відомств.

Зміст роботи: кризове консультування; проведення групових бесід; спрямованих на відреагування, опрацювання психотравмуючого досвіду бойових дій; психоедукація – роз’яснення щодо можливих проявів стресу, виснаження та психотравматизації, навчання методам першої психологічної допомоги, самовідновлення та саморегуляції; підвищення психологічної обізнаності командного складу, організація культурних заходів. За запитом – психодіагностика, виявлення комбатантів з ознаками психічних розладів (ПТСР, клінічна депресія, ін.). Складання висновків та рекомендацій щодо подальших реабілітаційних заходів.

http://censor.net.ua/resonance/301183/psiholog_elena_podolyan_rodstvenniki_gorazdo_huje_perejivayut_tot_fakt_chto_ih_blizkie_voyuyut_chem

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *