Супровід родин загиблих

Потрібність і ефективність будь-якої організації визначається її відповідністю до подій, що відбуваються в суспільстві, здатністю прийняти нові історичні виклики, оцінити пріоритети і організувати ефективну діяльність.

Історія Психологічної Кризової Служби ілюструє події сучасної історії України, події, що вже стали історією і в той же час є їх невід’ємною частиною, розвиваючись і переживаючи становлення разом.

З початку подій на Майдані була створена і Психологічна служба Майдану, яка надавала психологічну підтримку протестувальникам і всім потребуючим її внаслідок сильної психологічної напруги, що відчувало суспільство. Адже багато співвітчизників відчували емоційний тиск, розгубленість, агресію, втрату ціннісних орієнтирів і роздратування.

Після подій на Інститутській особлива увага була приділена родинам Небесної сотні, приголомшені тим, що відбулося, вони були переконані, що зрозуміти їх можуть лише люди, що пережили подібне. Так у Вікторії Кочубей, координатора групи супроводу сімей загиблих, з’явилась ідея «Родинного кола», груп взаємопідтримки, покликаних вирішити дві основні проблеми. Адже для сімей Небесної сотні цінність життя загиблих незаперечна, як і їх вчинку, і першою задачею було показати цю цінність для нас – всього суспільства. А другою – показати їм важливість власного життя, яке, здавалось, втратило сенс.

В березні 2014р., психолги вперше запропонували свою допомогу, яка відбувалась переважно в телефонному режимі і носила характер психологічного супроводу, адже родини мешкали в різних областях України – таким був перший крок. А як відомо, найдовша дорога починається з першого кроку – найважливішого. У травні того ж року було проведено першу зустріч, яка показала свою не лише психологічну, а і соціальну доцільність і отримала позитивні відгуки як від родин, так і від фахівців. Лише рік відділяє нас від тих подій, а вже подолано шлях від ідеї до регулярних зустрічей родин Небесної сотні, проведених в Зарваниці і Львові, від телефонного супроводу до насиченої програми: індивідуальна робота, майстер-класи, групи взаємо підтримки для дорослих і дітей, поминальні служби, спільна молитва, від Психологічної кризової служби – до ГО «Українська Асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій».

З початком АТО, коли визвольні змагання вийшли на новий рівень, було створено напрямок по супроводу родин загиблих військовослужбовців, що, в свою чергу, стало наступним етапом розвитку Психологічної Кризової Служби. Організовано роботу в обласних осередках, де є представники ГО «УАФПНПП», охоплено 15 областей України, де з родинами загиблих в АТО працюють понад 132 психологи.

Додалася ще одна важлива ланка роботи, окрім надання психологічної допомоги – це передача досвіду до залучених фахівців, брак якого відчувався на початку роботи. Було організовано лекції, вебінари, скайп-конференції. Незмінною залишилась багатовекторність роботи: це і індивідуальне і сімейне консультування, групова робота в дитячих, підліткових і дорослих групах, телефонний супровід 400 родин, близько 500 дорослих і 200 дітей отримали допомогу в Хмельницькій, Житомирській, Івано-Франківській, Львівській, Дніпропетровській, Запорізькій, Вінницькій, Херсонській, Закарпатській, Харківській, Кіровоградській, Чернігівській, Миколаївській і Київської областях.

Наступним кроком є організація зустрічей в інших областях України, адже служба змінюється відповідно до вимог часу, в тому числі активно застосовується іноземний досвід.

Тут теж відчувається поступовий розвиток, адже іноземні колеги попередні зустрічі проводили переважно у формі лекцій, зараз вже є тенденція до обміну досвідом.

Фахівці кризової служби часто виконують і роль соціальних працівників – налагоджують контакти з органами влади, висвітлюють питання фінансової допомоги, організовують юридичні консультаціі.

Але в повній мірі життєздатність і ефективність проекту відображає вдячність людей.

Ще вчора вони не мали сил жити далі, а зараз мають сили підтримати інших і навіть створювати власні проекти.

Більше про надання психологічної підтримки сім’ям загиблих фахівцями Психологічної кризової служби можна дізнатись на сайті   http://www.rodynnekolo.in.ua/.

 

У БФ «Карітас-Київ» відбулася зустріч щодо допомоги сім’ям загиблих в АТО

«17-18 квітня 2015 року в БФ “Карітас-Київ” відбулася зустріч координаторів всеукраїнського проекту “Родинне коло” ГО “Українська асоціаціїї фахівців з подолання наслідків психотравматичних подій”, – повідомляє о. Роман Сиротич, директор БФ «Карітас-Київ».

 

unnamed__2__790be

 

Проект об’єднує психологів з 14 регіонів України, його завданням є надання психологічної підтримки сім’ям загиблих в результаті подій 2014-2015 року в Україні. За час існування “Родинного кола” в його заходах взяло участь близько 400 сімей з усіх кінців нашої країни. Об’єднатись аби розділити горе, бо розділене горе стає вдвічі меншим.
Квітнева зустріч була присвячена підведенню підсумків року та планування розвитку “Родинного кола” на 2015-2016 рік. «Наша команда висловлює подяку Карітас-Київ за підтримку в проведенні цієї зустрічі», – наголошує Вікторія Кочубей, співорганізатор зустрічі.

http://news.ugcc.ua/news/u_bf_karіtas_kiiv_vіdbulasya_zustrіch_shchodo_dopomogi_sіmyam_zagiblih_v_ato_73563.html

6

Координатор проекту Вікторія Кочубей

7

Змиритись із втратою близької людини дуже складно. Особливо, якщо тема ця у нашому суспільстві табуйована. А, значить, оточуючі бояться, не знають – як допомогти людині у стані гострого горя. Сьогодні поговоримо про втрату. Про підтримку, про проживання горя та допомогу у такій ситуації рідним загиблих.

 

АУДІО-ЗАПИС:

http://schedule.nrcu.gov.ua/grid/channel/period/item-listen-popup.html?periodItemID=609174

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *