Усі хвороби – від нервів. «І від війни»

http://ge.tt/802LIvB2/v/0?c

(інтерв‘ю про вплив стресів на мозкові центри, на здоров‘я, їх наслідки – дистанціювання від свого тіла, від фізичних відчуттів, так звана «щаслива сімка» психосоматичних хвороб, методи зняття стресів, що говорити людині, яка вижила…)

Кажуть, усі хвороби – від нервів. «І від війни», — хочеться додати до цієї звичної фрази при аналізі тих недуг і їх ускладнень, які заважають нам зараз бути здоровими. Бо гіперстресова ситуація, в якій ми вже перебуваємо більше року, з урахуванням революційних подій на Майдані, згубно впливає і на наше здоров‘я. Тому, як радять психологи і психіатри, треба спочатку визнати проблему, що ми всі знаходимося у стані колективного стресу і якоюсь мірою є постраждалими. Абсолютно ВСІ.

Просто одні, як, приміром, професійні психологи чи треновані військові, легше виходять з цього стану, принаймні вміють завдяки своєму досвіду та знанням справлятися із негативними враженнями й емоціями. Або ж, як монахи, можуть закритися у своїх келіях, відмежуватися від світу і через молитву виходити зі стресового стану. А іншим, очевидно, треба вчитися виживати не тільки фізично, а й психічно. Вчитися убезпечувати себе від шквалу стресів та негативної інформації, які понижують наш імунітет і провокують важкі недуги.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *